Kontakt

Przepraszam, ale z przyczyn technicznych przestał działać automatyczny formularz kontaktowy, w celu kontaktu proszę pisać na adres:

 

marcin_mcis@wp.pl

 

aktualnosci

materialy

budzet

zatoki

swietlicewiejskiekozuchow

Uwaga !!!

Czytać może każdy, wszystko co jest na tej stronie, ale jeżeli ktoś z Państwa chce wykorzystać w jakimkolwiek celu, którąś z moich wypowiedzi, proszę mnie o tym poinformować. Informacje stanowią moją własność intelektualną i w tym zakresie podlegają ochronie. Dlatego jeżeli ktoś chce powielać lub powoływać się na zawarte na stronie informacje proszę mnie o tym powiadomić. Tylko o tyle proszę i dziękuję. Zabronione jest powielanie informacji bez mojej wiedzy i zgody.

Aktualności

Zapraszam

Serdecznie zapraszamy na podsumowanie zajęć prowadzonych w Bibliotece w Książu Śląskim.
9 września (niedziela), godz. 15:00 :)
 
#scs #niepodlegloscpamietamy #wojewodztwolubuskie #ksiazslaski #studzieniec #lnim Lubuskie Niepodległościowe Inicjatywy Młodzieżowe

Ruszył nabór na dofinansowanie infrastruktury drogowej

Ruszył nabór na dofinansowanie infrastruktury drogowej

1 września 2018 roku Wojewoda Lubuski ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w 2019 roku do programu wieloletniego pod nazwą „Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”. Nabór będzie trwał do 15 września 2018 roku.

W bieżącej edycji gmina Kożuchów zamierza złożyć wniosek na remont ulicy H.Sienkiewicza i S.Reymonta. Jednakże, nie jest to jeszcze przesądzone bowiem nie jest jeszcze w pełni uzupełniona dokumentacja. Mam nadzieję, że jednak do 15 września uda się złożyć wniosek.
Powiat Nowosolski zamierza z  kolei złożyć wniosek na budowę tzw. obwodnicy Sokołowa.
Dla województwa lubuskiego w 2019 roku na dotacje z budżetu państwa w ramach Programu przewidziano kwotę 47.625.301 zł do równego podziału na gminy i powiaty
po 23.812.650,5 zł. Jednostki samorządu terytorialnego będą mogły ubiegać się o dofinansowanie z budżetu państwa zadań własnych związanych z przebudową, budową lub remontem dróg powiatowych i gminnych.

Niepodległość – Pamiętamy

Serdecznie zapraszamy na podsumowanie zajęć prowadzonych w Bibliotece w Studzieńcu.
7 września (piątek), godz. 17:00 :)
 
#scs #niepodlegloscpamietamy #wojewodztwolubuskie #ksiazslaski #studzieniec #lnim Lubuskie Niepodległościowe Inicjatywy Młodzieżowe

SESJI RADY MIEJSKIEJ W KOŻUCHOWIE

sesjaa rada miejska kozuchow
 
Sesję Rady Miejskiej w Kożuchowie zwołuje się na dzień 30 sierpnia 2018 r. o godz. 15.00 w sali radnych Urzędu Miejskiego w Kożuchowie.
 
Proponowany porządek obrad:
 
1. Otwarcie sesji i przedstawienie porządku obrad.
2. Informacja o stanie przygotowania jednostek oświatowych do nowego roku szkolnego 2018/2019.
3. Sprawozdanie z prac Burmistrza między sesjami.
4. Interpelacje, wnioski i oświadczenia.
5. Podjęcie uchwał w sprawach:
 
5.1. zmiany uchwały budżetowej Gminy Kożuchów na 2018 rok. /numer druku LX/1/18/
 
5.2. udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Nowosolskiemu na dofinansowanie organizacji Powiatowych Zawodów w Sportach Pożarniczych Drużyn OSP. /numer druku LX/2/18/
 
6.Sprawy różne.
7. Przyjęcie protokołu z sesji Nr LIX.

8. Zamknięcie obrad sesji

Posiedzenie Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Kożuchowie

komisjee rada miejska kozuchowW dniu 29 sierpnia br. o godz. 16.00 w sali radnych Urzędu Miejskiego w Kożuchowie odbędzie się posiedzenie Komisji.

 

Porządek obrad:

1/ Otwarcie posiedzenia komisji i przedstawienie porządku obrad.

2/ Rozpatrzenie skarg:

– OR.1510.4.2018;

– OR.1510.5.2018;

– OR.1510.6.2018;

– OR.1510.7.2018.

3/ Sprawy różne.

4/ Zamknięcie posiedzenia Komisji.       

NOWE MIASTECZKO I BYTOM ODRZAŃSKI GMINY GDZIE ZWYCIĘŻYŁ ROZSĄDEK

 

Dzisiaj już wiemy, że Kożuchów dokłada do komunikacji międzygminnej zdecydowanie więcej niż planował. Kiedy powstawał projekt, nie wszystkie gminy z naszego powiatu do niego przystąpiły. Wówczas z ich wyliczeń wynikało, że się to nie opłaca. Dla tych gmin ważniejsze są drogi i kanalizacja, zaś dla Kożuchowa niestety odwrotnie.

W Gazecie Lubuskiej (wydanie 08.08.2018r.) ukazał się artykuł dotyczący komunikacji międzygminnej. W artykule znalazły się informacje, dlaczego Bytom Odrzański i Nowe Miasteczko zrezygnowały ze wspólnej komunikacji.

Burmistrz Bytomia Odrzańskiego: "Być może w przyszłości, kiedy zmodernizujemy oczyszczalnie ścieków, skanalizujemy cała gminę, wykonamy wszystkie drogi i zakończymy remonty w szkołach pomyślimy o tym".

Pani D.Wojtasik "Po przetargu na budowę przystanku, kiedy Kożuchów musiał dołożyć 2 mln zł do wartości kosztorysowej tj. ok. 1 mln zł, uświadomiłam sobie, że oprócz kosztów funkcjonowania, znacznie wyższe niż przewidywane są koszty tworzenia tej komunikacji".

W gminach Nowe Miasteczko i Bytom Odrzański zwyciężył zdrowy rozsądek i gospodarność, a u Nas niestety zwyciężyła chęć pokazania sukcesu i życie na kredyt.

Czas oceni cały ten projekt i podjęte decyzje, jednak są to zobowiązania na długie lata dla naszej gminy.

JAK PRAWIDŁOWO OBNIŻAĆ PODATKI

 

Gminy ustalają w ramach odgórnie narzuconych widełek własne stawki podatkowe. Niektóre gminy w tym zakresie są bardzo radykalne i windują podatki najwyżej jak się da. W Kożuchowie podatki są w górnych granicach dopuszczalnych stawek.

W kraju jest jednak kilka gmin, które poprzez prowadzoną politykę niskich podatków potrafią mocno zwiększyć swoje dochody. Przykładem tego jest gmina Chełmca ( małopolskie) czy gmina Biały Bór ( zachodniopomorskie). Obie gminy postawiły na bardzo niskie podatki od środków transportu.

Dzięki temu zdecydowanie przybyło u nich przedsiębiorców zajmujących się transportem oraz logistyką, a dochody z tytułu tego podatku poszły mocno w górę. Co ciekawe, większość nowych przedsiębiorców dalej prowadzi swoje bazy poza gminami, tabor jeździ po całej Europie, więc nie ma tutaj nawet mowy o jakimś zwiększonym ruchu na drogach.

Aktualnie w naszej gminie dochody z tytuły środków transportu nie stanowią znacznego dochodu, ze względu na ilość zarejestrowanych firm. Nie jesteśmy konkurencyjni.

Jeśli obniżymy podatek od środków transportu jest duże prawdopodobieństwo, że to się zmieni. Zyskamy nowych przedsiębiorców co przełoży się na zwiększenie dochodów dla gminy.

W komentarzu link do materiału w TVP Szczecin o gminie Biały Bór.

 

Likwidacja PUK USKOM

Tereny inwestycyjne

ALBO "DUŻA PĘTLA" ALBO BURMISTRZ JAGASEK

 

Kilkanaście dni temu Wiceprezydent Nowej Soli zakomunikował na swoim profilu FB, że każdy kto ma uwagi, spostrzeżenia lub wnioski w zakresie funkcjonowania uruchomionej 1 lipca komunikacji w ramach NOF, może je zgłaszać do Biuro ds. Transportu Zbiorowego Urzędu Miasta Nowa Sól.

Ponad dwa miesiące temu wypowiadając się w zakresie jej funkcjonowania zaproponowałem, że powinna być utworzona na terenie gminy Kożuchów tzw. "Duża Pętla" obejmująca jak najwięcej miejscowości wiejskich naszej gminy, zapewniająca bezpośredni dojazd do Nowej Soli, bez zbędnej przesiadki w Kożuchowie. Obecny rozkład komunikacji na terenie gminy Kożuchów w zakresie obszarów wiejskich zapewnia jedynie dojazd do Kożuchowa, dodatkowo tylko w dni nauki szkolnej.

Szybko odpowiedziałem na sugestię Pana Wiceprezydenta, swoje uwagi i propozycje skierowałem do spółki, by takie zmiany zostały dokonane. Okazało się jednak, że władzę absolutną w zakresie takich propozycji ze strony naszych mieszkańców ma tylko i wyłącznie Burmistrz Kożuchowa - "rozkład jazdy autobusów komunikacji miejskiej na terenie Nowosolskiego subOszaru Funkcjonalnego, w zakresie linii komunikacyjnych przebiegających przez obszar Gminy Kożuchów, został uzgodniony i zaakceptowany przez Burmistrza Kożuchowa (...) Wobec powyższego decyzję w przedmiotowej sprawie może podjąć wyłącznie Burmistrz Kożuchowa."

Czyli jedno jest pewne, to jak jeżdżą po naszej gminie dzisiaj autobusy, a właściwie nie dojeżdżają, jest zaproponowane i zaakceptowane przez Paweł Jagasek - Burmistrz Kożuchowa i to jest jego sukces.

Jedyną szansą na zrealizowanie pomysłu "dużej pętli" jest zmiana burmistrza w wyborach samorządowych.

Więcej artykułów…

kodgoniecpeadmaryagscs